• YR EMAIL BLAST

    SIGN-UP NOW to hear about news, important events and updates to Youthrunner.com!

    SUBSCRIBE

Hershey's North American Finals

Description.

 Event 1 Girls 9-10 Standing Long Jump
Record: 7-11.25 R 1989 Talita Williams, Fayetteville, NC
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Mullaney, Regan 	10 	Gillete, WY 	7-01.50
2 Gayle, Brianna 	10 	Scarborough, ON 7-00.50
3 Archie, Imunique 	10 	Charlotte, NC 	6-11.50
4 McClafferty, Emma 	10 	Lehighton, PA 	6-09.00
5 Sutton, Annaliese 	10 	Fredericksburg, J6-09.00
6 Vaitohi, Keanna 	10 	Payson, UT 	6-08.00
7 Wilson, Charity 	9 	Rexburg, ID 	6-06.00
8 Wilson, Aaronyana 	9 	Shreveport, LA 	6-04.50
9 Dean, Anaiya 	9 	Converse, TX 	6-04.25
10 Espling, Paige 	10 	Caribou, ME 	6-02.25
11 Zitzman, Alexis 	10 	Redding, CT 	6-01.75
12 Huseby, Sierra 	10 	Grand Junction, CO 	5-11.75
13 Tatum, Jade 	10 	Bear, DE 	5-10.00
14 Ball, Sarah 	9 	Washington, DC 	5-05.00

Event 2 Boys 9-10 Standing Long Jump
Record: 7-11 R 1979 Tim Pham, Fairfax, VA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Smith, Keyshawn 	10 	St. Robert, MO 	6-11.00
2 Ceasar, Cejae' 	9 	Lake Charles, LA 	6-08.00
3 Johnson, Arlander 	9 	Salina, KS 	6-05.50
4 Cardwell, Colton 	10 	Albany, OR 	6-05.00
5 Stautamyer, Holden 	10 	Mapleton, ME 	J6-05.00
6 Tauaefa, Devon 	9 	Kapolei, HI 	6-02.25
7 Rossop, Maximus 	10 	Daytona Beach, SC 	J6-00.75
8 Simard, Jean-Thoma 	10 	Quebec, QC 	J6-01.50
9 Robinson, Koby 	9 	Waterbury, CT 	5-05.50

Event 3 Girls 9-10 Softball Throw
Record: 180-09 R 1979 Belinda Cook, Ft. Pierce, FL
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Gillen, Darcy 	10 	Yuba City, CA 	118-04.00
2 Bezek, Cassidy 	10 	Johnstown, PA 	116-09.00
3 Reynoso-Perez, Car 	10 	West Allis, WI 	115-05.50
4 Pokorney, Kamryn 	10 	Shelby, NE 	113-00.75
5 Cox, Anna 	10 	Newcastle, OK 	111-07.00
6 Burdick, Halle 	10 	Baker, MT 	108-00.75
7 Baird, Morgan 	10 	Coquille, OR 	106-06.25
8 Lambert, Maggie 	10 	Sanborn, IA 	103-05.00
9 Wishard, Ashley 	10 	Las Vegas, NV 	98-00.25
10 Borkins, Kennedi 	10 	Little Rock, AR 	94-07.75
11 Wisheart, Riley 	10 	Poland, NY 	94-03.50
12 Rowe, Kathryn 	10 	Southside, AL 	89-04.00
13 Lafaivre, Alexis 	10 	Newport, VT 	83-05.00
14 Bell, Trinity 	9 	Washington, DC 	72-10.25

Event 4 Boys 9-10 Softball Throw
Record: 206-05 R 1980 Aaron Perry, Laconia, NH
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Hage, Cole 	10 	Fargo, ND 	145-11.00
2 Call, Damien 	10 	Rome, NY 	138-02.75
3 Sullivan, Quinn 	10 	Butte, MT 	135-10.00
4 Bauchiero, Dean 	10 	Southington, CT 	131-09.00
5 Polu, Jarron 	10 	St. George, UT 	131-05.50
6 Borkowski, Grant 	10 	Glidden, IA 	129-01.50
7 Entwistle, Colby 	10 	Edmond, OK 	120-07.25
8 Chambers, Ethan 	9 	Fort Wayne, IN 	113-09.25
9 Marshall, Cam'ron 	10 	Opelika, AL 	103-00.50

Event 5 Girls 13-14 1600 Meter Run
Record: 5:01.24 R 2007 Claudia Francis, Queens, NY
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Negron, Alondra 	14 	Aibonito, PR 	5:03.30
2 Graves, Claire 	14 	Highland, CA 	5:14.53
3 Baragar Petrash, J 	14 	Winnipeg, MB 	5:17.25
4 Hall, Chelsey 	14 	Fredericton, NC 	5:21.84
5 Ohrling, Heidi 	14 	Collingwood, ON 	5:24.72
6 Solomon, Larica 	14 	Jacksonville, FL 	5:31.72
7 Morris, Amy 	14 	Nanaimo, BC 	5:33.92
8 Behunin, Hannah 	13 	Evanston, WY 	5:36.22
9 Nadeau, Sarah 	14 	Hopkinton, NH 	5:47.43
10 Wong, Channelle 	14 	Jamaica, NY 	5:55.04
11 Stacy, Elizabeth 	13 	Kapolei, HI 	6:12.52

Event 6 Boys 13-14 1600 Meter Run
Record: 4:33.78 R 1991 Eli Enman, Shelburne, VT
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Plamondon, Mathieu 	13 	Connaught, ON 	4:33.71R
2 Rivera, Wilfredo 	14 	Albonito, PR 	4:34.19
3 Parker, Patrick 	14 	Cedar Hill, UT 	4:40.15
4 Lutz, Eric 	14 	Red Deer, AB 	4:45.38
5 Gennette, Davide 	14 	Galax, VA 	4:45.42
6 Armstrong, Malachi 	14 	Pocatello, ID 	4:47.85
7 King, Andrew 	14 	Longmont, CO 	4:47.93
8 Milic, Michael 	14 	Delta, BC 	4:48.00
9 Daly, Cameron 	14 	Meredith, NH 	4:57.83
10 Fissiha, Amanuel 	14 	Worthington, MN 	5:01.03
11 Galimah, Jallah 	13 	Conyers, GA 	5:05.28
12 Laforte, Antoine 	13 	Quebec, QC 	5:07.35
13 Hathaway, Jonathan 	14 	Culloden, WV 	5:07.38
14 Knornelson, Deric 	14 	Winnipeg, MB 	5:07.97
15 McIlroy, Patrick 	14 	St. John's, NL 	5:09.20
16 Jensen, Caleb 	14 	Hawley, PA 	5:17.62

Event 7 Girls 11-12 800 Meter Run
Record: 2:20.17 R 1984 Annette Gregory, Brooklyn, NY
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Heisterman, Madiso 	12 	Nanaimo, BC 	2:22.57
2 Allen, Carmella 	12 	Las Vegas, NV 	2:24.12
3 Senior, Eden 	12 	Brampton, ON 	2:33.97
4 Rodriquez, Alessan 	12 	San Juan, PR 	2:35.96
5 Deines, Tabetha 	12 	Salina, KS 	2:36.60
6 Lauderman, Aiyanna 	12 	Parkersburg, WV 	2:38.07
7 Covert, Emily 	11 	Minneapolis, MN 	2:38.13
8 Hutchings, Ashley 	11 	Paradise, MA 	2:41.52
9 Simpson, Mollie 	12 	Manchhester, NH 	2:41.70
10 DeLorenzo, Heather 	12 	Charleston, SC 	2:41.73
11 Lemke, Alison 	12 	Basking Ridge, NJ 	2:51.13
12 Yurkovich, Brianna 	12 	Chagrin Falls, OH 	2:55.76

Event 8 Boys 11-12 800 Meter Run
Record: 2:10.20 R 1978 Antonio Smith, Atlanta, GA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Mitchell, Coleman 	12 	Durham, NC 	2:18.78
2 Rodriquez, Steven 	12 	Fajardo, PR 	2:21.67
3 Thomas, Derek 	12 	American Falls, ID 	2:22.21
4 Lapp, Issac 	12 	Fort Erie, ON 	2:22.97
5 Maher, Lane 	12 	Harwinton, CT 	2:23.83
6 Gardner, Grant 	12 	Springville, UT 	2:25.59
7 Otstott, Ben 	12 	Plainfield, IL 	2:25.61
8 Smith, Darius 	12 	Mt. Pleasant, SC 	2:34.32
9 Miller, Trevor 	11 	Fort Wayne, IN 	2:36.24
10 Jehlicka, Miles 	12 	Tulsa, OK 	2:37.77
11 Kirk, Drew 	11 	Langenbrg, SK 	2:39.78
12 Maska, Jay 	11 	Minden, NE 	2:46.25
13 Khadir, Reda 	12 	Montreal, QC 	2:48.55

Event 9 Girls 13-14 800 Meter Run
Record: 2:13.26 R 2006 Phyllis Francis, Laurelton Queens, NY
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Constantine, Kyra 	14 	Brampton, ON 	2:16.32
2 Oyler, Kaylee 	14 	Meridian, ID 	2:19.26
3 Leclerc, Corinne 	14 	Grand Mere, QC 	2:19.81
4 Lee, Priscilla 	14 	San Jose, CA 	2:20.64
5 Kean, Sara 	14 	Rothesay, NB 	2:21.83
6 Fedkina, Natasha 	14 	State College, PA 	2:26.87
7 Rawlyk, Brooklyn 	14 	Saskatoon, SC 	2:27.66
8 Hall, Labreea 	14 	Louisville, KY 	2:28.12
9 Rodriquez, Coralee 	14 	Fajardo, PR 	2:31.78
10 Potnikov, Dasha 	13 	Newport, VT 	2:32.06
11 Swanson, Alycia 	14 	Leduc, AB 	2:46.28
12 Hughes, Taylor 	14 	Denver, NC 	2:36.85
13 Barnes, Chantel 	13 	St. John's, NC 	2:42.86
14 Lovato, Britney 	13 	Rio Rancho, NM 	2:47.39

Event 10 Boys 13-14 800 Meter Run
Record: 2:03.06 R 1984 Alan Foster, Beaverton, OR
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Avila, Marcus 	14 	San Jose, CA 	2:03.78
2 Bimm, Alexander 	14 	Brampton, ON 	2:07.25
3 Higgins, Carter 	14 	Nanaimo, BC 	2:08.02
4 Griffiths, Ronaldo 	14 	Brooklyn, NY 	2:09.76
5 Marrero, Jacob 	14 	Mayaguez, PR 	2:11.14
6 LeBlanc, Andrew 	14 	Fredericton, NC 	2:16.12
7 Leader Charge, Jam 	14 	Mission, SD 	2:17.89
8 Le, Kevin 	13 	South Burlington, V 	2:18.84
9 Cooper, Daniel 	14 	Macfarlan, WV 	2:20.89
10 Robinson, Nathanie 	14 	Casper, WY 	2:21.83
11 Rogers, Ben 	13 	St. John's, NC 	2:28.33
12 Di Pascale, Samuel 	13 	Saint Bruno, QC 	2:40.83

Event 11 Girls 11-12 Standing Long Jump
Record: 8-05 R 1990 Heather Sands, Wolfeboro, NH
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Jones, Jasmin 	12 	Mullica Hill, NJ 	7-08.00
2 Young, Amari 	12 	North Augusta, SC 	J7-08.00
3 Tan, Trinity 	12 	San Jose, CA 	7-07.00
4 Pearson, McKenzie 	11 	Kansas City, MO 	7-05.50
5 Wilson, Crystal 	12 	Roseburg, OR 	7-04.25
6 Langin, Taylen 	12 	Louisville, KY 	7-00.75
7 Bowser, Naomi 	12 	Harley, DE 	7 00.50
8 Johnson, Asia 	12 	New Britian, CT 	6-09.25
9 Power, Jillian 	12 	St. John's, NL 	6-09.00
10 West, Kaitlyn 	12 	Bismarck, ND 	6-04.00
11 LeBlanc, Kamryn 	12 	Lake Charles, LA 	5-11.50

Event 12 Boys 11-12 Standing Long Jump
Record: 9-03.75 R 2004 Kaiuway Boima, New Britain, CT
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Edmunds, William 	12 	Berlin, MD 	8-03.25
2 Boehm, Cooper 	12 	Lafayette, IN 	7-10.75
3 Horace, John'te 	12 	Houston, TX 	7-09.75
4 Robertson, Gionni 	12 	St. Michael, ND 	7-09.25
5 Bryant, Beau 	12 	Jefferson City, MO 	7-09.00
6 King, Toronto 	12 	Hemingway, SC 	J7-09.00
7 Herrington, Teyjoh 	12 	Fresno, CA 	7-07.75
8 Pringle, Aaron 	12 	Royal Palm Bay, FL 	7-07.00
9 Tatum, Gerald 	12 	Bear, DE 	7-04.25
10 Martin, Dane 	11 	West Kelowna, BC 	7-03.50
11 Heath, Austin 	12 	East Hartford, CT 	7-03.25
12 Alade, Jefferson 	12 	Sherwood Park, AB 	7-02.75
13 Croy, Asher 	11 	Cody, WY 	6-05.25

Event 13 Girls 11-12 Softball Throw
Record: 198-02 R 1994 Kendra Wecker, Marysville, KS
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Toigo, Trina 	12 	Indianola, IA 	159-05.25
2 Sullivan, Taylor 	12 	Kamuela, HI 	156-04.00
3 Yates, Emma 	12 	Fairfax, VA 	140-09.50
4 Roy, Gabriella 	12 	New Britian, CT 	138-11.50
5 Hermanson, McKenzi 	12 	Sioux Falls, SD 	135-06.00
6 Hendricks, Frankie 	12 	Clarks, NE 	133-03.75
7 Virgin, Bre'aunee 	12 	Muskogee, OK 	129-01.50
8 Zufelt, Olivia 	11 	Rathdrum, ID 	126-11.25
9 Witzel, Kaitlyn 	12 	West Melbourne, FL 	122-05.75
10 Hollingsworth, Abi 	12 	Pipestone, MN 	111-05.25
11 Townsell, Serene 	12 	Sparks, NV 	110-05.50
12 Stiefermann, Grace 	12 	Jefferson City, MO 	110-00.00
13 Crockett, Sarah 	12 	Rome, NY 	105-00.50
14 Wheaton, Knakiya 	12 	Washington, DC 	102-05.00

Event 14 Boys 11-12 Softball Throw
Record: 272-10 R 1979 Brian Olinger, Carson, CA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Suda, Michael 	12 	Pipestone, MN 	170-09.00
2 Myers, Noah 	12 	Annville, PA 	170-07.00
3 Cunningham, Tamrat 	12 	Littleton, CO 	162-01.00
4 Chavira, James 	12 	San Antonio, TX 	158-08.75
5 Andrus, Bronson 	11 	St. George, UT 	152-06.50
6 Gabreleski, Michae 	12 	Plainfield, IL 	151-02.25
7 Aageson, Ivar 	12 	Harve, MT 	148-04.00
8 Robinson, Derrion 	12 	Nashville, TN 	147-11.50
9 Bushnell, Brian 	12 	Bow, NH 	143-00.00
10 Hanschu, Jorge 	12 	Hillsboro, KS 	139-09.00
11 Shepard, James 	12 	West Hartford, CT 	136-02.00
12 Hinkle, Bennett 	11 	Valdez, AK 	132-11.50

Event 15 Girls 9-10 50 Meter Dash
Record: 7.08 R 1980 Deaundra Wheele, Carson, CA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Daughtry, Kewata 	9 	Gulfport, MS 	7.78
2 Shannon, Catherine 	10 	Norwich, CT 	7.84
3 Pendergrass Anders 	10 	Portland, OR 	7.92
4 Dshaak, Hannah 	10 	Bismarck, ND 	8.00
5 Gundert, Jayce 	10 	Beaver Dam, WI 	8.11
6 Thomas, Jamila 	9 	Gaithersburg, MD 	8.16
7 Hayes, McKenna 	10 	Chattanooga, TN 	8.28
8 Wisneski, Makeyah 	10 	Kekala, HI 	8.35

Event 16 Boys 9-10 50 Meter Dash
Record: 7.04 R 1984 Sterling Harris, San Bernardino, CA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Long, Cameron 	10 	Columbus, OH 	7.37
2 Phillips, Barrion- 	10 	Las Vegas, NV 	7.61
3 Porter, Mykal 	10 	New Britian, CT 	7.71
4 Sayeh, Baebaa 	10 	Montgomery Village 	7.73
5 Jetmore, Jay 	10 	Red Lodge, MT 	7.77
6 Jones, Lawrence 	10 	Biloxi, MS 	7.98
7 Janis, Malcolm 	10 	Pickstown, SD 	8.02
8 Dunlap, DeMarcus 	10 	Nashville, TN 	8.28

Event 17 Girls 9-10 100 Meter Dash
Record: 13.43 R 1980 Denis Moore, Carson, CA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Washington, Kelbie 	10 	Moore, OK 	14.41
2 Shack, Sophie 	10 	Farmington, CT 	14.92
3 Carter, Lauren 	10 	Bellefontaine, OH 	15.20
4 Anderson, Liberty 	10 	Raleigh, NC 	15.21
5 Johannsen, Jacee 	10 	Madison, SD 	15.21
6 Reitz, Passion 	10 	Richfield, UT 	15.29
7 Tomlin, Natali 	10 	Scio, OR 	15.51
8 Molosky, Meghan 	10 	Saxton, PA 	15.94

Event 18 Boys 9-10 100 Meter Dash
Record: 13.00 R 1986 Jody Trammel, Gaithersburg, MD
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Beckford, Malcolm 	9 	Hartford, CT 	13.61
2 Carrasquillo, Kevi 	10 	Caguas, PR 	13.70
3 Gates, Avery 	10 	Ankeny, IA 	14.13
4 Webster, Joseph 	10 	Bronx, NY 	14.29
5 Hemingway, Magnus 	10 	Meridian, ID 	14.38
6 Artis, Prestin 	10 	Altadena, CA 	14.45
7 Kalvelage, Braden 	10 	Hastings, NE 	15.15
8 Cody, Vicente 	10 	Dothan, AL 	15.19

Event 19 Girls 11-12 100 Meter Dash
Record: 12.44 R 1983 Deaundra Wheeler, Carson, CA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Shaffer, Delaney 	12 	Olathe, KS 	12.98
2 Winkler, Bettina 	12 	Rochester, MI 	13.39
3 Murphy, Laura 	12 	East Greenwich, RI 	13.72
4 Simpson, Camryn 	12 	Palmrya, PA 	13.78
5 Peterson, McKinlee 	12 	St. George, UT 	13.82
6 Warren, Ghania 	12 	Opelika, AL 	14.04
7 Wilson, Tiana 	12 	Hamburg, AR 	14.46
-- Minkus, Marguerite 	12 	Kelowna, BC 	DNF

Event 20 Boys 11-12 100 Meter Dash
Record: 11.89 R 1987 Willis Tyson, Cocoa, FL
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Payne, Isaiah 	12 	Edmonton, AB 	13.01
2 Pereira, Tyler 	12 	Narragansett, RI 	13.27
3 Pierce, Alec 	12 	Elmhurst, IL 	13.55
4 Wilson, Jalen 	12 	Hamburg, AR 	13.63
5 Michasiw, Matthew 	12 	Saskatoon, SK 	14.09
6 Abigania, Bryceson 	12 	Kapaa, HI 	14.18
7 Wilson, Jalen 	11 	Hamburg, AR 	14.22

Event 21 Girls 13-14 100 Meter Dash
Record: 12.21 R 2002 Kenyanna Wilson, Glendale, AZ
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Riggins, Christina 	13 	Bel Air, MD 	12.69
2 Dowling, Cortney 	14 	Pierre, SD 	12.88
3 Palmer, Cassidy 	13 	Hartford, CT 	13.01
4 Smith, Alandria 	14 	Jackson, MS 	13.15
5 Muamba, Gracia 	14 	Edmonton, AB 	13.30
6 McTavish, Tyshaliq 	14 	Marina, CA 	13.45
7 Syrkett, Jamia 	14 	Blythewood, SC 	13.78
8 Risseeuw, Sara 	14 	Sheboygan, WI 	13.91

Event 22 Boys 13-14 100 Meter Dash
Record: 11.06 R 1987 Edward West, Miami, FL
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Farley, Travis 	14 	Mapleton, UT 	11.76
2 Dixon, Brent 	14 	Charlotte, NC 	11.90
3 Thomas, Hayden 	14 	Albuquerque, NM 	12.01
4 Mighty, Kemarni 	14 	Brooklyn, NY 	12.15
5 Billings, Bryce 	14 	Chicago, IL 	12.47
6 Rotz, Brett 	14 	Rathdrum, ID 	12.61
7 Guest, Dustin 	14 	Star City, SK 	12.74
8 Narcisse, Nathan 	14 	Providence, RI 	18.84

Event 23 Girls 13-14 Standing Long Jump
Record: 9-03.50 R 1991 Marzette Penton, Tacoma, WA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Maclure, Kristina 	14 	Stow, MA 	8-05.50
2 Sanders, Brinae 	14 	Evanston, WY 	8-03.50
3 Larson, Sydney 	13 	Kaysville, UT 	8-02.25
4 Smith, Justice 	13 	Washington, WV 	7-11.75
5 Jimenez, Jeshley 	14 	Astoria, NY 	7-11.00
6 Poore, Tiffany 	13 	Red Lodge, MT 	7-10.75
7 Harland, Rachel 	14 	Roseburg, OR 	7-09.25
8 Cote, Aspen 	14 	Madawaska, ME 	7-08.00
9 Dean, Byrana 	13 	Converse, TX 	7-06.00
10 Anderson, Kristen 	14 	Cassopolis, MI 	7-05.00
11 Gerlach, Briahna 	14 	Glenn Allen, AK 	7-04.50
12 Hunt, Kiara 	13 	Indianapolis, IN 	6-08.25
13 Stang, Kaeleigh 	14 	Bellevue, OH 	6-04.00
14 Barnard, Caitlin 	13 	Rio Rancho, NM 	6-01.00

Event 24 Boys 13-14 Standing Long Jump
Record: 10-04.50 R 1986 Paul Punsal, Orange, CT
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Walker, Xavier 	14 	Gary, IN 	9-05.00
2 Heard, Zaccheus 	14 	Hamburg, AR 	9-04.75
3 Overweg, Reed 	14 	Mitchel, SD 	9-00.00
4 Gray, Shamel 	14 	Locust Grove, VA 	8-11.00
5 Jones, Kaiden 	14 	Monroe, UT 	8-09.00
6 Butler, Solomon 	14 	Brooklyn, NY 	8-08.25
7 Fernandez, Bernard 	14 	Kodiak, AK 	8-07.25
8 Mullins, Samuel 	14 	Renton, WA 	8-07.00
9 Nelson, Richard 	14 	Las Vegas, NV 	8-05.00
10 Ferrigno, Evan 	14 	Farmington, CT 	8-03.25
11 Harrison, Sam 	14 	St. Andrews, MB 	8-02.00
12 Stone, Alex 	14 	Stuarts Draft, VA 	8-01.00
13 Robinson, Issac 	14 	Bangor, ME 	7-11.00
14 Zachgo, Nicholas 	13 	Independence, MO 	7-06.00

Event 25 Girls 13-14 Softball Throw
Record: 244-00 R 1981 Rachel Green, Manitowoc, WI
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Stearns, Jordyn 	14 	York, NE 	176-09.00
2 Miyamoto, Alyssa 	14 	Eleele, HI 	163-08.00
3 Chambers, Marley 	13 	Mullen, ID 	163-02.25
4 Gravelding, Lauren 	13 	Ilion, NY 	161-10.25
5 Comstock, Katey 	14 	White River Jct., V 	152-06.25
6 Brooks, Daylon 	14 	Clarksville, TN 	151-10.50
7 Koenig, Tatum 	13 	West Liberty, IA 	151-01.00
8 Lavoie, Kes 	14 	Bangor, ME 	140-11.50
9 Russell, Keiarie 	13 	Georgetown, KY 	132-06.75
10 Braswell, Castar 	13 	Greenville, NC 	126-06.00
11 Johnson, Julina 	13 	Pascagoula, MS 	117-01.50

Event 26 Boys 13-14 Softball Throw
Record: 315-08 R 1980 Gene Harris, Okeechobee, FL
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Stone, Arcentae 	14 	Nashville, TN 	223-00.50
2 Kortan, Chase 	14 	Tabor, SD 	219-08.00
3 Sanchez, Manuel 	14 	New Britian, CT 	216-06.75
4 Jones, Timothy 	14 	Biloxi, MS 	213-04.00
5 Downing, Dawson 	14 	Lenexa, KS 	208-08.50
6 Bradford, Brendan 	14 	Spanish Fork, UT 	202-02.50
7 Himes, Hesus 	14 	Wooster, OH 	196-00.50
8 Reber, Derek 	14 	Cressona, PA 	193-06.00
9 Baker, Drake 	13 	Moorefield, WV 	180-09.50
10 Suite, George 	14 	Boise, ID 	180-00.00
11 Slaughter, Michael 	14 	Ilion, NY 	170-01.50
12 Woelber, Tyl 	14 	Pipestone, MN 	162-01.00
13 Uhrich, James 	14 	Rio Rancho, NM 	159-00.00
14 Leonard, John 	14 	Vernon, VT 	155-01.50
15 Steffensen, Paul 	13 	Kenai, AK 	154 11.50
16 Chase, Deondre 	13 	Washington, DC 	116-10.50
-- Majors, Dallas 	14 	Coralville, IA 	FOUL

Event 27 Girls 9-10 200 Meter Dash
Record: 27.77 R 1998 Brittney Streeter, Miami, FL
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Brown, Brianna 	9 	Bronx, NY 	28.30
2 Williams, Lashanti 	10 	Carrollton, GA 	29.16
3 Gallagher, Reagan 	10 	Pasadena, TXS 	30.68
4 Schwetz, Natalya 	10 	Sedro Woolley, WA 	30.70
5 McClain, Kayla 	10 	Littleton, CO 	31.90
6 Lawrence, Rakiya 	9 	Chicago, IL 	32.02
7 Mathieu, Kayla 	9 	Milton, MA 	32.85
8 Dietz, Emma 	10 	Brookfield, CT 	33.58

Event 28 Boys 9-10 200 Meter Dash
Record: 26.59 R 1984 Curtis Johnson, Palmetto, FL
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Willabus Stephen 	10 	Ajax, ON 	27.35
2 Lewis, Christian 	10 	Lexington, KY 	28.53
3 Simmons, Austin 	10 	Pasadena, CA 	29.35
4 Venters, Cortland 	10 	Longview, TX 	29.43
5 Reish, Cade 	10 	Sheridan, WY 	30.59
6 Hylton, Keith 	10 	Lincoln, MA 	30.63
7 Brown, Elijah 	10 	West Orange, NJ 	30.70
8 Wieburg, Dominic 	10 	Sammamish, WA 	31.20

Event 29 Girls 11-12 200 Meter Dash
Record: 26.13 R 1983 Teresa Bester, Philadelphia, PA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Marsh, Alyssa 	12 	Ajax, ON 	26.48
2 Mouzzon, Melicia 	11 	Raleigh, NC 	27.68
3 Ewing, Brianna 	12 	Somerset, NJ 	27.76
4 Soule, Taylor 	12 	Lebanon, NH 	28.21
5 Tripp, Vivian 	12 	Jackson, MS 	28.21
6 Mills, Jordyn 	11 	Plumas Lake, CA 	28.93
7 Stauter, Breanna 	11 	Meridian, ID 	29.93
8 Dressler, Lauren 	12 	Dunburn, SK 	30.20

Event 30 Boys 11-12 200 Meter Dash
Record: 23.85 R 1995 Eugene Lee, Augusta, GA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Thomas, Johnathan 	12 	Fresno, TX 	25.84
2 Griffin, Yohane 	12 	Federal Way, WA 	26.72
3 Moothart, Isaac 	12 	Williamsburg, MI 	27.40
4 Schroeder, Dalton 	12 	Fort Collins, CO 	27.93
5 Riley, Cole 	12 	South Orange, NJ 	29.10
6 Bryan, Gabriel 	11 	Windsor, CT 	29.12
7 Wilks, Christopher 	12 	Altadena, CA 	30.54

Event 31 Girls 13-14 200 Meter Dash
Record: 24.06 R 1997 Monique Henderson, Bonita, CA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Tachinski, Victori 	13 	Winnipeg, MB 	26.16
2 Blackwood, Ebhani 	14 	Scarborough, ON 	26.58
3 Mecham, Eisja 	14 	Rigby, ID 	26.89
4 Nolen-Revera, Mika 	13 	Marina, CA 	26.96
5 Matthews, Jakatlyn 	13 	Lafayette, LA 	27.32
6 Thompson, Christal 	14 	Elmont, NY 	27.50
7 Edwards, Yakeera 	13 	Cutler Bay, FL 	27.64
8 Floyd, Teyah 	14 	Unionville, CT 	28.20

Event 32 Boys 13-14 200 Meter Dash
Record: 22.55 R 2007 Marlon Laidlaw-Allen, Scarborough, ON
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Emenike, Obiora 	14 	Columbia, SC 	23.43
2 Hericks, Mason 	14 	Watertown, SD 	23.52
3 Hooper, Evan 	14 	Cabot, AR 	24.20
4 Tomasi, Tawn 	13 	Williston, VT 	24.43
5 Pelegrin, Paxton 	13 	Ashwaubenon, WI 	24.57
6 Thompson, David 	14 	Upper Marlboro, MD 	24.70
7 Cockman, Dawson 	14 	Bend, OR 	25.58
8 Otsuka Luis, Levi 	14 	Kalaheo, HI 	26.28

Event 33 Girls 9-10 400 Meter Dash
Record: 1:01.09 R 1979 Shelby Mooreman, Martinsville, VA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Onyeukwa, Amarachu 	10 	Atlanta, GA 	1:09.22
2 Jaculewicz, Daniel 	10 	Seattle, WA 	1:09.35
3 Johnson, Jamila 	10 	Springfield Gardens 	1:09.79
4 Donaldson, Jada 	10 	Beaver Dam, WI 	1:09.97
5 Schoenberg, Samant 	10 	Havard, MA 	1:11.04
6 Mooney, Mallory 	10 	Thornton, CO 	1:12.45
7 Suarez, Audrey 	10 	Pasadena, CA 	1:15.76
8 Brandley, Deanna 	9 	Bastrop, LA 	1:15.86

Event 34 Boys 9-10 400 Meter Dash
Record: 1:00.69 R 1981 Tommy Owings, Greensville, SC
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Foster, Gunnar 	10 	Rochester, MI 	1:04.74
2 Silva, Derrick 	10 	Tucson, AZ 	1:06.52
3 Morris, Collin 	10 	Dallas, TX 	1:07.01
4 Suhr, Garrett 	10 	Rockville, MD 	1:08.59
5 Taylor, Carson 	10 	Lake Tapps, WA 	1:08.74
6 Straub, Cole 	10 	Winnipeg, MB 	1:10.10
7 Leavitt, Matt 	10 	Coventry, RI 	1:10.63
8 Morgan, Triston 	10 	Goose Creek, SC 	1:12.57

Event 35 Girls 11-12 400 Meter Dash
Record: 58.46 R 2005 Alexis Mapson, New York, NY
Name 	Age 	Team 	Finals
1 James Heard, Saudi 	12 	Lakewood, WA 	59.52
2 Spaanstra, Alexa 	12 	Brighton, MI 	1:00.59
3 Peterman, Alexis 	12 	Mineral Point, PA 	1:05.58
4 Towns, Tracy 	11 	Winnipeg, MB 	1:06.96
5 Alexander, Seraiah 	12 	Sunnyvale, CA 	1:07.05
6 Johnson, Taniya 	12 	Miami, FL 	1:07.17
7 Rosado, Shairiam 	12 	Toa Alta, PR 	1:09.46
8 Hiltunen, Devin 	12 	Quincy, MA 	1:15.84

Event 36 Boys 11-12 400 Meter Dash
Record: 54.09 R 1979 Sam Hill, Smyrna, GA
Name 	Age 	Team 	Finals
1 Hill, Christian 	12 	Bolton, ON 	56.50
2 Duncan, Miles 	12 	Antioch, CA 	57.15
3 Harris Brown, Barr 	12 	Bronx, NY 	1:00.86
4 Brannan, Beau 	12 	Bismarck, ND 	1:01.94
5 Antone, Harry 	12 	Narragansett, RI 	1:01.94
6 Dictson, Tadd 	12 	Ruidoso Downs, NM 	1:13.92
7 Kellum, Justin 	11 	North Pole, AK 	1:27.78

Event 37 Girls 13-14 4x100 Meter Relay
Record: 48.93 R 1991 Reyna Goodwin, Aisha Wallace, Jodi Bailey, Tanya Jackson, West Oakland, CA
Team 	Finals
1 Region 7
1) 767 Davis, Stephanie 13 2) 768 Lynn, Ayanna 13 3) 769 Lyles, Legaci 13 4) 770 Robertson, Keila 14 	51.49
2 Region 1
1) 167 Otule, Chisom 14 2) 168 Poole, Rachel 14 3) 169 Ukhuegbe, Abieyuwa 14 4) 170 Arneaud, Tahalia 14 	51.82
3 Region 4
1) 467 Vazquez, Paola 14 2) 468 Carmona, Jomarie 13 3) 469 O'Farril, Josielys 13 4) 470 Mangual, Solymar 14 	52.14
4 Region 2
1) 267 Dulay, Tristen 13 2) 268 Hasan, Tiara 14 3) 269 Pruyser, Ariel 13 4) 270 Smith, Kameron 13 	54.41
5 Region 6
1) 667 Lockard, Bailey 13 2) 668 Jamieson, Nikki 13 3) 669 Tayor, Samantha 13 4) 670 Njoku, Onye 13 	54.33
6 Region 5
1) 567 Schulte, Rebecca 14 2) 568 Noble, Tiana 14 3) 569 Wald, Ava 14 4) 570 Alessi, Isabella 14 	54.40
7 Region 3
1) 367 Champoux, Megan 13 2) 368 Gillespie, Caroline 13 3) 369 Shane, Megan 13 4) 370 Morrison, Hannah 13 	54.92
8 Region 8
1) 867 Richardson, Kianna 14 2) 868 Terry, Kavia 14 3) 869 Brown, Brandy 13 4) 870 Finn, Victoria 14 	56.70

Event 38 Boys 13-14 4x100 Meter Relay
Record: 44.89 R 1983 James Siner, Peter Broussard, Robert Arceneaux, Kennon Ryan, Lafayette, LA
Team 	Finals
1 Region 7
1) 777 Williams, Zachary 14 2) 778 Mayo, Anthony 14 3) 779 Mayo, Nicholas 14 4) 780 Baxter, Joelle 14 	47.44
2 Region 4
1) 477 Felicano, Gabriel 13 2) 478 Alvarez, Edwin 14 3) 479 Vazquez, Xavier 13 4) 480 Vazquez, Kevin 13 	48.44
3 Region 1
1) 177 Allen Barnum, Shemar 14 2) 178 Rusby, Robert 13 3) 179 Mills, Christopher 13 4) 180 Stanley, Tyreak 13 	48.76
4 Region 6
1) 677 MacLean, Nicholas 14 2) 678 Steeves, Clint 14 3) 679 Arsenault, Nicholas 14 4) 680 Ellis, Ryan 13 	49.78
5 Region 3
1) 377 Cone, Tucker 14 2) 378 Blaser, Dallin 14 3) 379 Wilson, Ryan 14 4) 380 Vining, Kodee 14 	50.46
6 Region 5
1) 577 Garreau, Warrent 14 2) 578 Grant, Devon 14 3) 579 Dean, Bradley 13 4) 580 Larson, Cade 13 	50.60
7 Region 2
1) 277 Resendez, Carlin 14 2) 278 Williams, Justin 14 3) 279 Milam, Douglas 14 4) 280 Harrell, Jr, Anthony 14 	52.47

Event Dates

  • Begins:
  • Ends:

Location.

Lorem Ipsum Dolor

Past Results.

blog comments powered by Disqus